תאורה לבית

כל העצות לתאורה לבית שלך!lighingt-for-home-300x215
ההתלבטות איזה גוף "תאורה לבית" לבחור לכל אזור בבית יכולה לעתים להיות לא קלה, היצע התאורה גדול מאוד ולכל גוף תאורה קיימת התאמה לחלל מסויים בבית, ובכן זה הזמן לעשות קצת סדר ולדעת מהם השיקולים העיקריים הנלקחים בבחירת התאורה לבית. נורות הלוגן, תאורת לד, תאורה פלורסנטית ,חדר מואר או דווקא כזה מעומעם- על כל אלו ויותר תוכלו לקרוא במאמר הבא.

תאורה לבית – הכול מתחיל בסוג התאורה
גוון הארה נחלק לשני סוגים: האחד כזה שמפיץ אור לבן והשני המפיץ אור בגוון צהבהב/לבן חם . הבחירה בסוג התאורה מושפע לא פעם מהנטיות האישיות של כל אחד ואחת מאיתנו. לכל אחד מסוגי התאורה ישנה את ההשפעה משל עצמה, ולכן מומלץ לבקר בכמה וכמה חנויות המתמחות תאורה לבית, שם תוכלו לקבל התרשמות מלאה על עוצמת האור, צבעו ופיזורו בחלל החדר וכן גם על החיסכון שהוא מייצר ביום יום. ובכן, כפי שכבר הבנתם, קיימים סוגים רבים של תאורה לבית ובבחירתה אנו מושפעים רבות מההעדפה האישית שלנו.

חזק או חלש – שאלה של עוצמה
גופי התאורה השונים נבדלים בפיזור האור בחלל החדר ובעוצמתו. לכן, בבחירת תאורה לבית חישבו טוב לאיזה חדר ובעל איזה נפח אתם לוקחים את גוף התאורה שבחרתם.מלבד כמובן העיצוב החיצוני שאהבתם , לרוב, גופי תאורה בעלי אור לא חזק מידי , יהיו מיועדים גם לחלל חדר קטן יותר כדוגמת חדר שינה או חדר מבואה , מסדרון וכדומה . לעומת זאת, גופי תאורה גדולים, וברבים מן המקרים גם דקורטיבים יותר, יהיו כאלו המיועדים לחללים הגדולים של הבית, כדוגמת הסלון ופינת האוכל. גם תאורת המטבח שונה מהתאורה הכללית בבית, זאת ברצון לעשות הפרדה בין המקום בו האוכל מוגש ליתר חלקי הבית.

כל חדר והצרכים שלו
בחירת תאורה לבית לא פעם באה לידי חשבון בצרכים של כל חדר או פינה בבית. בין היתר נבחנים גם מרכיבים כמו מספר החלונות בחדר והכיוונים השונים. כך לדוגמה, חדר שינה הפונה לכיוון דרום יהיה מואר רוב שעות היממה, ולכן נראה כי התאורה המתאימה לו יותר תהיה זו שכמות האור המפוזר לא תהיה גדולה מידי. לעומת זאת, בחדר ארונות אין חלון ברוב המקרים ולכן, ייתכן ונזדקק לתאורה ממוקדת יותר, אבל בוודאי כזו שתהיה חזקה וסטנדרטית יותר מיתר חלקי הבית.לאור כל אלה חשוב ביותר לקבל יעוץ מקצועי ואמין לפני רכישת גופי תאורה.