טיפים לבחירת תאורה

מנורות_ירוקותl-214x300תאורה היא חלק בלתי נפרד מהבית של כל אחד מאיתנו. בין אם תרצו או לא, בין אם תשימו לב לכך או לא, לתאורה חלק משמעותי מהאופן בו אנו תופסים את המראה של הדירה שלנו.

מעבר לעובדה כי מדובר במקצוע לכל דבר, הדורש בעל מקצוע מדופלם, נדמה כי אל נוכח הקידמה, הן מבחינה דקורטיבית והן מבחינה ארכיטקטונית.

טיפים לבחירת תאורה נכונה לבית:

משחקי אור וצל – ניתן ליצור משחקים של אור וצל בבית בעזרת תאורה המאירה כלפי מטה ותאורה המאירה כלפי מעלה. תאורות אלו מעניקות אשליות בכל הנוגע לגודל החלל המואר ומאפשרות משחקי אור שיוצרים אווירה שונה.

תאורה משולבת ברהיטים – לרהיטי הבית, מיקומם ובעיקר צבעם, תפקיד מרכזי בבחירת התאורה המתאימה לבית. רהיטים כהים דורשים תאורה חזקה בעוד רהיטים בהירים, המחזירים את האור ועל כן, אינם מצריכים תאורה חזקה

התאמת תאורה לכל חדר בבית – כל חדר בבית מצריך תאורה עצמאית ושונה. בחדר המיטות רצוי לשים תאורה עדינה, משולבת עם תאורה לקריאה משני צידי המיטה. את חדר הילדים רצוי להאיר בתאורה ממרכז החדר, המקרינה על כל צדדיו באופן שווה. תאורת הגינה היא כבר עסק לכל דבר, המצריך מקצוען המבין בתכנון ועיצוב תאורת גן. תאורה לסלון מצריכה אור חזק, שרצוי שישולב עם האור שמגיע מבחוץ.

התאמה לחלונות הבית – אסור לנו לשכוח כי התאורה שאנו רוצים בביתנו היא רק משנית לתאורה שאנו מקבלים באופן טבעי מהשמש. אנו נעדיף תמיד כי את החדר יאיר אור השמש ולא מנורה תלויה. על כן, רצוי להתחשב גם באלמנט זה בבואנו לתכנן את תאורת הבית ולוודא כי בחדרים עם חלונות גדולים תוצב תאורה מינימליסטית.

לדעת לבחור את סוג האור – אור חזק למדי עשוי לסנוור או להחזיר אור מרהיטים בוהקים. אור קר (אדום למשל) עשוי ליצור תחושה חמימה מדי וחונקת. מנגד, אור קר (תכלת למשל) יכול, בסיטואציה מסוימת, גם ליצור תחושת של מרחב.

לדעת לבחור את גוף התאורה הנכון – מחד, רצוי שלא לרוץ ישר לחנות הגדולה ביותר ולרכוש את גופי התאורה היפים ביותר – רצוי להיוועץ קודם לכן עם יועץ תיאורה מוסמך שידע לתת לכם פתרון לכל חדר וחדר. מאידך, אל תתקמצנו – לגופי התאורה תפקיד חשוב בעיצוב הבית. לא צריך להגזים, אבל גם אסור להתקמצן.

אלו הם רק חלק מאלפי הטיפים הקיימים בנושא תאורה. אל תוותרו על יועץ תאורה מקצועי בנושא, שעשוי לחסוך לכם כסף רב ועצות אחיתופל רבות שמן הסתם תשמעו מסוכני המכירות בחנויות התאורה השונות. פנו עוד היום ליועץ תאורה של אורות תאורה שיעזור לכם להרכיב את התאורה המושלמת ביותר לביתכם ועל הדרך, תלמדו גם מספר טיפים חשובים ומעניינים, שיעזרו לכם לשמור על הבית שלכם מזמין ומואר תמיד.