יועץ תאורה

יעוץ תאורה הוא תחום שהולך וצובר תאוצה בישראל. יותר ויותר אנשים פונים ליועצי תאורה במטרה לקבל יעוץ ותכנון תאורה נכון שישפיע על האופן בו יעצבו את הבית שלהם.

יעוץ תאורה נכון לא רק יסייע לכם להחליט כיצד תראה התאורה בבית ובגינה – הוא גם מקנה כלים לתכנון נכון יותר של התאורה בבית. במשאל שנערך בשנה האחרונה בקרב לקוחותינו עולה כי רובם רואים בפיזור אמצעי התאורה בבית אמצעי לא פחות חשוב מאשר אופן פיזור הרהיטים, שכן לתאורה השפעה גם על האווירה בבית, על החלקים המוארים יותר והמוארים פחות ועל האופן בו ייתפס הבית בעיני האורחים ובעיני דרי הבית עצמו.

תכנון תאורה
במה דברים אמורים? כידוע, קיימים הבדלים משמעותיים בין צבעים, הבדלים הגורמים לתחושות אופטיות שונות. כך למשל, ניתן להבדיל בין גופי תאורה עם אור חם (אדום למשל) המעניק תחושה של חמימות אבל מקטין קצת את החלל לבין אור קר (תכלת או סגול למשל) המשנה את תחושת המרחב ויוצר אשליה של חדר מרווח. יועץ תאורה מוסמך ידע להעניק לכם יעוץ בנושא ולהתאים את התאורה שלכם ואת הצבעים שלה על הבית שלכם, תוך מתן מענה לכל דרישותיכם.

יועץ תאורה חוסך לך כסף
ייעוץ תאורה יכול לחסוך לכם עלויות של רכישת גופי תאורה יקרים ולא מתאימים. את גוף התאורה אין למדוד רק לפי גודלו – רצוי להתייחס גם לאור שהוא מקרין ולמיקומו בחדר. החלטה חפוזה אחת יכולה להרוס את מראה החדר ולהשפיע על גודלו (כן, כן, למרות שגודלו אינו משתנה, הוא בהחלט עלול להיתפס כקטן יותר, בגלל תאורה לא מחמיאה). מאידך, החלטה נבונה אחת יכולה להגדיל חדר קטן ולהפוך אותו למרווח.

כל חדר מביתכם זכאי לייעוץ תאורה משל עצמו. התאורה משרה אווירה ורצוי שלכל חדר תהיה אווירה שונה: חדר המשחקים יהיה בעל אוירה משמחת ודקורטיבית, חדר העבודה יעניק אווירה של עבודה והסלון יעניק אווירה חמימה ומזמינה.

גם המיקום של גוף התאורה חשוב מאוד – הוא יכול להיות על התקרה, בגובה העיניים, על שולחן או אפילו ברצפה. המיקום יעזור לכם לשוות לחדרכם את המראה שתרצו.

יעוץ התאורה אמור לפתור אתכם מכל הדילמות הללו. בקרו עוד היום באולם התצוגה של סטודיו אורות המתמחה במנורות וגופי תאורה, וקבלו יועץ תכנון תאורה מקצועי שיעזור לכם להתאים את התאורה המתאימה ביותר לבית שלכם. יועץ תאורה ייתן לכם ייעוץ מהימן בכל הנוגע למיקום של כל אחד מגופי התאורה. ניתן לעבוד איתו גם על פי תקציב מוגדר מראש.

בסטודיו "אורות" יעוץ תאורה מקצועי – רינה קושרובסקי (תעודת הסמכה "יעוץ ותכנון תאורה"-שנת 2010 – שלוחת אוניברסיטת "בר-אילן").