סוגי מנורות וגופי תאורה

בעולם קיימים עשרות סוגים של נורות ומאות סוגים של גופי תאורה שונים. כמעט בלתי אפשרי להתייחס לכל את אחד מהסוגים בנפרד, אולם ננסה לעשות סדר קצרצר בכל התחום ולספק לכם מידע בנושא.

ניתן לחלק את סוגי הנורות לשלושה סוגים עיקריים:

א. נורות ליבון – אלו הן הנורות הנמצאות כיום בכל בית בישראל. מדובר בנורות הבזבזניות ביותר הקיימות, שכן נצילות האנרגיה שלהן נמוכה מאוד ועל כן, הם צורכות את החשמל הרב ביותר. בנוסף, משך הפעילות שלהן קצר יחסית – כ-1,000 שעות בלבד.

ב. נורות הלוגן – תאורה בנורות אלו הן השדרוג של נורות הליבון: הן בזבזניות פחות (אם כי לא הרבה מנורות הליבון) ומשך הפעילות שלהן ארוך יותר משל נורות הליבון – כ-2,00 שעות. נורות אלו משמשות לרוב בדימרים.
ג. נורות פלורסנט – הנורות הנפוצות ביותר אחרי נורות הליבון. הן מצטיינות בצריכת חשמל נמוכה (עד פי שש מנורת הליבון) ובנצילות אורית גבוהה מאוד. בנוסף, הן יכולות לפעול גם עד כ-15,000 שעות. בשנים האחרונות נכנסה לשוק בישראל נורה נוספת, דמוית שבלול, שייחודה בחיסכון העצום בחשמל עבור תאורה לעומת הנורות הקיימות. מדובר למעשה בנורת פלורסנט בעלת נצילות גבוהה מאוד ואורך חיים גדול מאוד המאפשר ליהנות מאור לטווח ארוך מחד ולחסוך בחשמל מאידך.גופי תאורה
בשוק קיימות היום גופי תאורה מסוגים שונים – החל מנורות מזכוכית וחרסינה וכלה בגופי תאורה מעוצבת, LED וכיוצא בזה. כל מנורה שונה וכאשר באים לבחור אחת לרכישה, קיים מגוון עצום של פרמטרים שעשויים להשפיע על הבחירה.כך למשל, האם לרכוש מנורת זכוכית או חרסינה כאשר ילדים בבית? אולי לרכוש נברשת ולתלות אותה על התקרה? והיכן למקם את הלדים, או את הנורות השקועות? לכל מנורה גוף תאורה שונה ובשוק קיימים סוגים רבים של גופי תאורה, המעוצבים בסגנונות שונים ובצורות שונות. מעבר לעיצוב החיצוני,חשוב לבדוק גם את התאורה עצמה: מה חוזק המנורה, האם היא מסנוורת, האם ניתן לכוון את גוף התאורה למקומות שונים ועוד. רצוי ללכת על נורות בצבעים שונים, המעניקות צבע לבית, משחקות עם האור והצל ויוצרות חללים שונים בבית.עם זאת, רצוי להיוועץ עם מומחה בטרם תתחילו בהליך רכישת הנורות. לא רק שתחסכו כסף, גם תקבלו עבודה מקצועית ונכונה. יועץ תאורה של סטודיו אורות ייעץ לכם באילו נורות להשתמש, אילו גופי תאורה להתאים להן והיכן למקום אותן בבית. כל אלו יובילו אתכם לבית יפה ומואר במיוחד.